WinXP rusza do pewnego momentu i stop

Witam

Proszę o pomoc przy następującym problemie:

Przy włączaniu kompa Win XP (SP2) rusza normalnie do momentu pokazania pulpitu i ikon na nim. Dalej… stop. Mysz działa, ale klikanie w ikony plików lub programów nie powoduje żadnej reakcji. Kliknięcie „Start” powoduje rozwinięcie w górę menu i dalej znów stop. Nie uruchamia się antywirus ani inne programy pokazywane zazwyczaj po prawej stronie na dole.

To znaczy – raz jeden, nie wiem dlaczego, antywirus się uruchomił. Udało się przeskanować choć i uruchomienie i skanowanie trwało o wiele dłużej niż zwykle; nic nie wykazał.

Natomiast – system uruchamia się w trybie awaryjnym. Dzięki temu udało mi się zajrzeć do 'podglądu zdarzeń’. W zakładce 'system’ pod tą datą i godziną była następująca informacja:

***

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

Aavmker4

AFD

aswRdr

aswSnx

aswSP

aswTdi

Fips

IPSec

MRxSmb

NetBIOS

NetBT

Processor

RasAcd

Rdbss

Tcpip

Vsdatant

***

Tylko że nic nie było z komputera odinstalowane ani kasowane! nie było też awarii prądu czy coś podobnego. 'Po prostu’ – po zwykłym włączeniu komputera zrobiło się powyższe i klops. 🙁

Próbowałem cofnąć przez 'Przywracanie systemu’ ale wyświetliło się, że nie można przywrócić systemu.

Oczywiście system proponuje zajrzeć na jakąś tam odpowiednią stronę w celu zebrania informacji (i podaje link) ale tego nie można zrobić bo z powodu tego problemu nie ma też dostępu do internetu.

Co mogło się stać? I Jak to naprawić? Dziękuję z góry za pomoc.