Re: Jaki system zainstalować ?

magdalii napisała:

„A czy da się tak zrobić, żeby xp-ek widział i używał 4GB ramu?”

Nie.

magdalii napisała:

„bo jeśli nie..to trudno, dwie partycje , na jednej Xp 32bit a na drugiej win 7 64bit .Tak? ”

Tak, z tym, że lepiej (moim zdaniem) jeśli masz więcej niż jeden dysk twardy w kompie, zainstalować jeden system na jednym dysku a drugi na drugim, przy czym najlepiej (to moja opinia) instalować systemy przy odłączonym (fizycznie) drugim dysku.

Czyli odłączasz dysk na którym docelowo ma być XP i na tym który jest podłączony instalujesz XP, a następnie odwrotnie, czyli odłączasz dysk z XP, podłączasz dyska na którym ma być Win7 i instalujesz, a na końcu podłączasz obydwa dyski.

Ustawiasz w BIOS-ie z którego dysku ma startować komp (np. ten z XP).

Teraz komp będzie zawsze (default) startował z XP, a aj będziesz chciała żeby wystartował z Win7, to podczas startu kompa przyciskasz klawisz który odpowiada za wybranie napędu (dysku), wybierasz dysk na którym Win7 i komp wystartuje z Win7.

Po „pobawieniu się” siódemką tudzież zagraniu w grę która go wymaga, wyłączasz kompa i domyślnie włączy się XP.

magdalii napisała:

cyt: „przy tej konfiguracji systemu” – czyli dobra? czy taka sobie? dodam,że nie potrzebuję mega wypasu, choć pograć lubie sobie czasem.”

Przy tej konfiguracji oznacza, że podczas korzystania z samego Windowsa (XP czy Win7), nie zauważysz żadnej różnicy w szybkości jego działania, natomiast jeśli chodzi o gry, to już tak różowo nie jest (niezależnie od systemu) , ale tragedii też nie ma. Ot normalny komp, aczkolwiek wodotrysków graficznych raczej bym nie oczekiwał.

Jednak to zależy od tego w co grasz, ale to temat na osobną dyskusję.