Czy to próba naciągnięcia (Connectis)?

Proszę pilnie o pomoc pracowników bardziej doświadczonych ode mnie.

Dopiero zaczynam wkraczać na rynek pracy w IT. Właśnie skończył mi się 3-miesięczny okres próbny na umowę o pracę w moim miejscu zamieszkania (Gdańsk). Wcześniej jedynie 3-miesięczny staż.

Dziś dostałem z Warszawy propozycję pracy z Connectis Sp. z o.o. w Warszawie. Telefonicznie mówiono mi o 10-dniowym szkoleniu w Warszawie, a potem praca na miejscu w Gdańsku. Ma to być umowa o dzieło w dziale HelpDesk, a nie umowa o pracę jak miałem teraz, a przecież był to jedynie okres próbny. W przyszłości oczywiście mówią o przejściu na umowę o pracę. U nich na Facebooku widziałem propozycje pracy w dziale HelpDesk jedynie w Warszawie lub Krakowie.

Oferują atrakcyjne warunki rekrutacji i zatrudnienia. Dla potencjalnego pracodawcy, korzystającego z ich pośrednictwa w naborze pracowników, gwarantują 10-dniowy okres bezpłatny. Gdy nie będą zadowoleni i nie zatrudnią pracownika na dłużej, koszt pracownika biorą na siebie w Connectis, a pracodawcę nie kosztuje to nic.

Mam wrażenie, że to 10-dniowe „szkolenie” tak naprawdę może być zwykłym okresem próbnym, testowym sprawdzającym moje kompetencje, a nie faktycznym przygotowaniem do pracy na danym stanowisku. I do tego ma to być praca samotna, a nie w zespole jak miałem na stażu w dziale HelpDesk firmy LPP w Gdańsku.

Czy to nie jest przypadkiem próba taniego wynajęcia mnie na 2 tygodnie dla klienta, pracodawcy w Warszawie? A potem zaplanowane: „Dziękujemy, niestety pracodawca nie zdecydował się na przedłużenie umowy ….”

Tutaj opis sposoby rekrutacji potencjalnych pracowników dla firm zlecających znalezienie pracowników:

connectis.pl/jak-to-dziala